Smolenický zámok je v širokom okolí jedno z najpríjemnejších miest na strávenie víkendového popoludnia. A vraj sa v Smoleniciach inak nič moc nedeje? Vraj za kultúrou treba chodiť do mesta? Tak to veru nie je pravda. Zámok totiž v lete už po piatykrát otvoril svoje brány aj hudobným a rozprávkovým zážitkom.

Do Smoleníc tentokrát zavítala klasická zostava skupiny Vidiek, jazzová legenda Peter Lipa v sprievode špeciálneho hosťa Milana Lasicu a tiež dvojica talentovaných speváčok Jana Kirschner a Sima Martausová. O program pre najmenších sa postarali Smejko a Tancu­lienka aj rozprávkový drak. Pestrý hudobný program, vôňa dobrého jedla a zábava v príjemnom prostredí – to je len niekoľko dôvodov, pre ktoré by ani Smolenice nemali chýbať na mape vašich letných víkendových plánov. Na svoje si počas leta prišli hudobní fajnšmekri, obdivovatelia historického šermu či rodičia, ktorí chceli svojim deťom dopriať nevšedné zážitky. V rámci 5. ročníka festivalu Smolenické kultúrne leto pre vás OZ Smoleničan v spolupráci s Kongresovým centrom SAV Smolenice pripravili hneď štvoricu podujatí.

Smolenice majú unikátnu atmosféru. Aby sme jej dodali celkom nový rozmer, pripravili sme pestrý program podujatí, ktoré pobyt na zámku a v jeho okolí ešte spríjemnia o hudobnú, remeselnú a kulinársku zložku. Každoročne sa takto pri príjemnej hudbe a dobrom jedle stretávajú známi, susedia a návštevníci aj so svojimi rodinami. Tešíme sa na Vás aj v lete 2019!