O nás

Smolenice majú unikátnu atmosféru aj potenciál. Napriek tomu naša obec len detskými krôčikmi smeruje k tomu, aby dokázala skutočne vyťažiť z príjemného prostredia a skvelých ľudí, ktorí tu žijú. Nechceli sme však ostať v zástupe tých, ktorí len kritizujú pri pive a vyhovárajú sa ako nič nejde. Preto sme sa vo februári 2014 pustili do diela a založili občianske združenie Smoleničan. Základom nášho snaženia je občasník Smoleničan, v ktorom prinášame informácie a názory o miestnom dianí v snahe rozprúdiť otvorenú verejnú diskusiu. No písať rozhodne nestačí. V rámci festivalu Smolenické kultúrne leto prinášame aj pestrý program podujatí. Pri príjemnej hudbe a dobrom jedle sa tu stretávajú susedia, známi a návštevníci aj so svojimi rodinami. Nič z toho by však nebolo možné bez účasti mnohých Smoleničanov, ktorým život v našej obci nie je ľahostajný. Veríme, že toto je cesta ako priniesť toľko diskutovanú zmenu k lepšiemu. Aby Smolenice boli skutočne príjemným a funkčným miestom pre život.

Pavol Púchly
Smolenice sú môj domov. Netvorí ho však len krásne prostredie, ale hlavne ľudia, ktorí tu žijú. Preto mi rovnako záleží, aby obec fungovala, aj aby sme sa tu cítili príjemne. Skúsenosti zo štátnej správy ma naučili jednoduchý recept: jasné pravidlá a otvorenú komunikáciu. Počas 27-ročného pôsobenia v Policajnom zbore som sa venoval prevažne témam cestnej dopravy a v pozícii vedúceho získal zručnosti v organizovaní aj komunikácii. V rámci občianskeho združenia pre vás pripravujem festival Smolenické kultúrne leto.

Tomáš Púchly
Pochádzam zo Smoleníc a rád by som tu ostal žiť. Stav obce mi preto nie je ukradnutý. Baví ma skúmať ako fungujú veci okolo mňa… a ako by mohli fungovať lepšie. Presne tomu sa ôsmy rok venujem aj profesne. Pracujem ako analytik Nadácie F. A. Hayeka, kde sa venujem témam verejných financií a regulačného prostredia. Predtým som pôsobil ako ekonomický komentátor Hospodárskych novín a tiež ako poradca poslanca Národnej rady SR. V rámci občianskeho združenia pre vás pripravujem občasník Smoleničan.