Smolenický zámok počas adventu na jeden celý víkend ožil rozprávkami! Pohodu a úsmev na tvárach malých aj veľkých vyčarili postavičky z obľúbených príbehov – Maťko a Kubko, Snehulienka a jej trpaslíci, Hastrman a Princezná ze mlejna, čerti aj stredovekí zbrojnoši. Poslušné deti zavše obdaril sladkou dobrotou aj Mikuláš s jeho anjelskými pomocníkmi.

Popri tom všetkom sme nezabudli ani na uzimené brušká návštevníkov, na ktorých čakalo množstvo všakovakých sladkých i slaných dobrôt. Na zahriatie pre veľkých bol po ruke aj čertovsky dobrý punč a rozprávkovo chutné varené víno či hriata medovina. Celú príjemnú atmosféru rozprávkovo odetého nádvoria zámku doplnili aj najrôznejší remeselníci a predajcovia, u ktorých sa dalo nájsť niečo pekné či už pod stromček, alebo len tak pre potešenie.

K vianočnej rozprávkovej atmosfére však nerozlučne patria aj koledy. Ako prví koledníci sa predstavili deti z Detského folklórneho súboru Čerešenka, nasledovali deti zo Súkromnej materskej školy Lienka. Obe skvele pripravené vystúpenia rozžiarili popoludnie aj tváre návštevníkov. Celovíkendový program napokon sprevádzali aj tvorivé dielničky pre deti, maľovanie na tvár a remeselné trhy. Priestory zámku skrášľoval aj drevený pohyblivý Betlehem.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa prišli zabaviť, nakúpiť darčeky a dobre sa najesť. Tešíme sa, že ste prišli toľkí a už teraz vás pozývame na ďalší ročník 7. a 8. decembra 2019. Dúfame, že z Rozprávkových Vianoc na zámku sa aj vďaka vám stane príjemná tradícia!