Prvý adventný víkend patril v Smoleni­ciach už po štvrtýkrát Adventným trhom. Konali sa tradične v pastoračnom stredisku na fare. A tradične stáli za to!

Ponuka predajcov bola veľmi pestrá. Na predaj ponúkali napríklad ručne vyrobené háčkované ozdoby na stromček, pletené košíky a dekorácie, rôzne vianočné ozdoby, sviečky, kozmetiku, bižutériu, adventné vence či dokonca hračky z dreva. Na svoje si prišli aj milovníci tradičných vianočných maškŕt. Súčasťou trhu bolo totiž aj pečenie a predaj vianočných oblátok od rodiny Murárovej. Nechýbali k nim orechy, med a medovina. Do toho všetkého priestormi rozváňala ešte aj bohatá ponuka vianočného pečiva. Návštevníci trhov si mohli posedieť pri dobrom čaji, káve a výborných koláčoch, ktoré napiekli šikovné gazdinky z našej obce. Jožko Heteš obohatil naše spoločné stretnutie hrou na akordeón. Predstavil nám rôzne hudobné žánre, no príhodne sa zameral najmä na vianočné piesne.

Advent však nie je len začiatkom predvianočného zhonu v nákupných centrách, ale aj chvíľou zastavenia, posedenia s priateľmi a otvorenia srdca a štedrosti ľuďom, ktorí potrebujú pomoc. Ľuďom, ktorým môžeme my ostatní spríjemniť vianočné sviatky možno i malým darom. Preto sa usporiadatelia tohtoročných adventných trhov rozhodli výťažok a dobrovoľný príspevok z podujatia darovať rodine malého Jakubka z Horných Orešia­n. Jakubko zápasí s vážnym zdravotným postihnutím a aj vďaka vašej štedrosti sme mu dokázali prispieť na rehabilitácie, ktoré mu v jeho zápase pomáhajú. Podarilo sa nám zozbierať a odovzdať čiastku 200 eur, čo bola najvyššia suma, akú sa nám na adventných trhoch dosiaľ podarilo vyzberať. Ďakujeme!

Dovoľte, aby som záverom poďakovala aj všetkým organizátorom, predajcom, priaznivcom a vôbec všetkým, ktorí nás podporovali, pomáhali nám a povzbu­dzovali nás. Vďaka patrí v neposlednom rade pánovi dekanovi Petrovi Šimkovi za to, že sme v priestoroch fary mohli túto akciu uskutočniť. 

Zažnime adventnú sviecu pokoja, lásky a štedrosti aj v našich srdciach, aby sme spolu so svojimi blízkymi prežili pokojné a požehnané Vianoce!