Na čo sme to len zabudli? Chváliť. Zabudli sme chváliť. A žeby sa toho našlo! Smolenice za posledné roky citeľne pookriali a stávajú sa miestom, kde to žije. Nadšencov ochotných organizovať stále nové podujatia utešene pribúda. K úspešným stáliciam ako Cesta rozprávkovým lesom či Na kolesách proti rakovine pribudli napríklad vydarené Strašidlá na Smolenickom zámku v podaní OZ Karpatoš a mnohé ďalšie podujatia.

Svojou troškou do mlyna sa snažíme prispievať aj my. Letným Piknikom na zámku či jesennými Jablkovými hodmi, na ktorých majú návštevníci nielen možnosť stráviť príjemné popoludnie, ale spolu s nami aj prispieť na dobročinný účel. Smolenice sa predsalen stávajú lákadlom pre návštevu stále väčšieho počtu ľudí zo širokého okolia. A to predstavuje nové príležitosti, ako obec ďalej rozvíjať. 

Čo je však nemenej dôležité smerom dovnútra, na čoraz viacerých témach začína prebiehať sústredená verejná diskusia. Dnešné Smolenice už len sotva pripomínajú prevažne stojaté vody spred piatich rokov. Máme ešte hodne čo zlepšovať. No pri pohľade späť je vidieť posun. Prevažne k lepšiemu. A to je bezpochyby dôvodom na optimizmus. 

Záverom nám ostáva menej príjemná, no o to praktickejšia téma. Za ostatné mesiace ste v obci hlásili zvýšený počet prípadov drobnej kriminality. Neberieme to na ľahkú váhu a v spolupráci s policajným zborom vám prinášame sériu textov s praktickými radami, ako sa vyvarovať najčastejším trikom podvodníkov a zlodejov. Pretože najmä tu platí, že nie je nad prevenciu.