Svojou troškou do mlyna k spestreniu voľného času Smoleničanov a k zatraktívneniu našej obce sme prispeli aj tento rok. Naše kultúrne akcie sa opäť niesli v duchu spolupatričnosti, no tentokrát aj v duchu pomoci pri zveľadovaní športového areálu.No predovšetkým sme sa do organizovania s chuťou pustili, aby sme ulahodili všetkým, čo sa chcú stretávať pri dobrej hudbe, vystúpeniach pre deti aj dospelých, či pri prezentácií a ochútnavke jablkových dobrôt. Smolenice majú na to, aby sa tu skvelé akcie uskutočňovali pravidelne. Ale, samozrejme, len za aktívnej pomoci vás všetkých!

Júl: Piknik na zámku
Druhá júlová nedeľa sa niesla v duchu pohody, zábavy pre malých aj veľkých, no taktiež spolupatričnosti s tými menej šťastnými. Tento rok na Nedeľný piknik prijali naše pozvanie vynikajúci účinkujúci – pre deti Smejko a Tanculienka, pre všetkých legenda slovenského jazzu Peter Lipa so svojou kapelou a taktiež mladá krv slovenského jazzu Hanka Gregušová. Piknik sa nezaobišiel bez sprievodných akcií. V handmade zóne to bol predaj a ukážky doma vyrobených vecí a tohto roku opäť prišli členovia OZ Schatmansdorf s ukážkou lukostreľby. Vrcholom akcie bolo odovzdanie výťažku zo vstupného a ďalších príspevkov malej Emke, ktorej sme spolu s Asociáciou pomoci postihnutým Adeli prispeli tisíc eurami na pobyt v rehabilitačnom centre.

August: Nákup sedačiek na tribúnu
Obecnému športovému klubu Smolenice sme zakúpili a darovali 400 sedadiel. Našou snahou je podporovať športové aktvity v obci aj touto formou. Dúfame, že osadením nových sedačiek sa zvýšil komfort pre návštevníkov futbalových zápasov ako aj ostatných športových aktivít, ktoré sa pravidelne uskutočňujú v športovom areály v Smoleniciach. Aj týmto spôsobom radi prispejeme k zlepšeniu obrazu našej obce.

September: Spievankovo
Pokračovali sme aj v organizovaní podujatí pre našich najmenších. A tento rok sa nám podaril malý husársky kúsok. Keď sme ešte na začiatku rola oslovili manažéra Spievanova so žiadosťou o vystúpenie v Smoleniciach, vôbec to nevyzeralo ružovo. Ale nakoniec všetko dobre dopadlo a výsledkom bola vypredaná sála v Kultúrnom dome Smolenice a rozžiarené oči malých divákov.  

Október: Jablkové hody
Už po tretíkrát sa posledná októbrová nedeľa niesla na jablkovej vlne o ktorú sa postaralo OZ Smoleničan s finančnou podporou nadácie ZSE. Program tohtoročných Jablkových hodov sme spestrili niekoľkými novinkami. Rozšírili sme kategórie v súťaži o najlepší  jablkový koláč a pridali súťaž o najkrajšie smolenické jablko. Pre všetkých, ktorí si chceli pozrieť ako sa pripravuje pravá ťahaná jablková štrúdľa bola pripravená praktická ukážka jej prípravy. Opäť sme radi privítali našich najmenších z oboch škôlok s ich vystúpením na pódiu Kultúrneho domu, kde predstavili svoje perfektné programy.