V pastoračnom centre na fare sa 5. a 6. decembra už po tretíkrát konali Adventné trhy. Šikovné ruky našich gazdiniek vytvorili krásne vianočné dekorácie. V ponuke bol med, orechy, voňavé oblátky, chutné vianočné pečivo, prírodná kozmetika, knihy, bižutéria, medovina, háčkované ozdoby, dekoratívne krabičky, sviečky, mydielka a veľa iného zaujímavého tovaru. 

Bolo z čoho vyberať a načerpať inšpiráciu pre vianočnú výzdobu. O príjemné posedenie s priateľmi sa postarali obetavé gazdinky, ktoré priniesli výborné domáce koláče a navarili chutný čaj, kávu či punč. Vďaka a obdiv patria všetkým, ktorí pomohli pri príprave a výzdobe farských priestorov v ktorých sa trhy konali. Poďakovanie patrí aj pánovi dekanovi Petrovi Šimkovi, ktorý aj keď na trhoch bol po prvýkrát nás podporil a držal nám palce. Ďakujem aj všetkým tým, ktorí nás podporili dobrovoľným peňažným príspevkom. 

Vyzbierané peniaze sme darovali mame postihnutého Jakubka Pokorného zo Sekúl na hygienické pomôcky. Môj obdiv a vďaka patrí všetkým ktorí prišli a podporili nás v organizovaní takýchto akcií. Blížia sa najkrajšie sviatky roka, otvorme svoje srdcia láske, pokoju, porozumeniu, štedrosti. Nájdime si cestu k sebe, odpustime svojim priateľom i nepriateľom, podajme ponúkanú ruku, zabudnime na nezhody, vyčarme úsmev na tvárach chorých, opustených, trpiacich. Prajem Vám všetkým, ktorí pomáhate pri takýchto akciách bez nároku na odmenu, veľa šťastia, zdravia, pohody, pokoja, lásky, aby vaše štedré srdcia bili ešte dlhé roky. Šťastné a veselé dnes prajem vám, nech nikto pri stole nesedí sám, šťastné a veselé nech všetci máme, nech máte celý rok len šťastie samé.