Októbrový úvodník

Smolenice potrebujú zmenu! Keď sme s týmto zámerom začiatkom roku zakladali občianske združenie, vôbec sme netušili, ako to celé dopadne. V istom bode sme si však museli priznať, že žiadna zmena nepríde sama od seba.
Pri miestnom folklóre sľubov a výhovoriek však pre nás spočiatku bolo tak trochu prekvapením, že to ani zďaleka nie je nemožné. Skrátka stačilo niekde začať. A nebolo to márne. Pridali sa aj ďalší nadšenci a v priebehu roka sa v Smoleniciach podarilo okrem tých tradičných zorganizovať aj množstvo nových podujatí. Čo je ešte dôležitejšie, konečne sa rozvírila diskusia o spôsobe spravovania našej obce.
Niektorí členovia a spolupracovníci OZ Smolenice pre ľudí sa však  rozhodli ísť ešte ďalej a uchádzať sa o vašu podporu aj v nadchádzajúcich komunálnych voľbách. Hoci osobnú a názorovú spriaznenosť zaprieť nemôžeme, tieto noviny nesmú slúžiť ako prostriedok predvolebnej kampane. Žiaden z kandidátov preto v Smoleničanovi až do volieb nedostane priestor na vlastný článok. Osobná prezentácia vízií kandidátov patrí na letáky a noviny budú aj naďalej slúžiť účelu, pre ktorý sme ich pôvodne založili. Prezentovať dobré veci, čo sa v tejto obci dejú, no zároveň nezatvárať oči pred jej nedostatkami.

Tomáš Púchly, OZ Smolenice pre ľudí