Marcový úvodník

Od vydania posledného čísla Smoleničana prešlo už niekoľko mesiacov. Áno, žijeme a stále sme tu. Vlaňajšia smolenická jeseň však bola veľmi náročná, hektická a hlavne plná zmien. Čas vianočný a prakticky celú zimu sme preto využili na oddych. Podpora, ktorú ste nám vyjadrili vo voľbách, nás kažopádne utvrdila v tom, že pokračovať v rozbehnutom projekte má zmysel. Týmto vám ešte raz ďakujeme!

Počas zimy sme tak zároveň premýšľali ako ďalej. Akonáhle nám sponzori pomohli vyriešiť otázku financií, vrhli sme sa na nemenej dôležitú otázku obsahu. Keď sme pred rokom vydávali úplne prvé číslo, našou snahou bolo, aby ste v Smoleničanovi našli informácie o udalostiach, radostiach a problémoch v obci, ale aj o zaujímavých ľuďoch, ktorí tu žijú. Nikdy sme nechceli byť a ani nebudeme patriť do zástupu anonymných hrdinov, ktorí sa pod svoje názory nepodpíšu. Ani kritikmi, ktorí len kritizujú a nič neurobia.

To je odpoveď na otázku ako ďalej. Smoleničan ostáva priestorom pre všetkých, ktorí sa nehanbia vyjadriť svoj názor na obec, či už je pozitívny alebo negatívny. Skrátka, tieto noviny budeme naďalej tvoriť spolu s vami, rozvíjať ich a hlavne sa nimi budeme baviť. Pretože nie je nič lepšie ako pracovať na niečom čo vás baví. Tešíme sa na vás a vaše príspevky aj v roku 2015!

Pavol Púchly, predseda OZ